OD 1 LUTEGO RUSZA REKRUTACJA DO KLAS PIERWSZYCH NA ROK SZKOLNY 2024/2025
Szczegółowe informacje i zasady rekrutacji na stronie:
OD 1 LUTEGO RUSZA REKRUTACJA DO KLAS PIERWSZYCH NA ROK SZKOLNY 2024/2025
Szczegółowe informacje i zasady rekrutacji na stronie:
Propozycje uatrakcyjnienia ferii w naszym mieście.
Uczniowie klas trzecich wzięli udział w bibliotecznym konkursie cichego czytania ze zrozumieniem ,,Wiem, co czytam". Uczestnicy sprawdzili swoje umiejętności w zakresie rozumienia czytanego tekstu i formułowania odpowiedzi na pytania z nim związane.
Laureatami konkursu zostali:
I miejsce: Emilia Węgierska i Jan Wojtasik z klasy 3c
II miejsce: Kornelia Włodarczyk z klasy 3a i Tobiasz Krupa z klasy 3c
III miejsce: Sonia Lesiak i Maria Mowczan z klasy 3b oraz Lila Pieriewiszczykowa z klasy 3a
Wszystkim uczestnikom gratulujemy!
Nowa galeria "Wiem, co czytam" została dodana do albumu fotograficznego
A.M.
Wspaniała zabawa karnawałowa, czyli bal choinkowy w naszej szkole!
Szczególne podziękowania kierujemy do Rady Rodziców naszej szkoły, która zapewniła słodki poczęstunek dla dzieci, jak również współfinansowała dekorację sali na bal.
Nowa galeria Bal karnawałowy została dodana do albumu fotograficznego
A.M.
Uczniowie w ramach języka polskiego realizowali projekt na postawie komiksu „Kajko i Kokosz. Szkoła latania”. Pracowali w grupach. Liderzy przy podziale pracy starali się wykorzystać różnorodność talentów swoich kolegów i koleżanek. Każda grupa wykonała grę planszową. Zastosowała w niej przeszkody, będące pytaniami z lektury, które musi pokonać gracz.
Powstały bardzo ciekawe prace. Dzięki czynnemu udziałowi, uczniowie nabrali wiary we własne siły i chętnie grali w gry, sprawdzając swoją wiedzę z zakresu treści lektury.
Mariola Szczepańska
(nauczyciel języka polskiego)
Nowa galeria Projekt na postawie komiksu „Kajko i Kokosz. Szkoła latania” kl. 4b została dodana do albumu fotograficznego
A.M.
W piątkowy wieczór, 5 stycznia 2024 r. w szkole rozbrzmiewały tradycyjne kolędy i znane pastorałki. To uczniowie klasy Ib w świątecznej scenerii i w pięknych strojach prezentowali przygotowaną dla najbliższych niespodziankę. Na widowni zasiedli m.in. dziadkowie, rodzice i rodzeństwo. Reakcja publiczności świadczyć może o tym, że występ był bardzo udany. Mali artyści umilili zaproszonym gościom styczniowy wieczór i przedłużyli nieco świąteczny czas.
Nowa galeria Kolędy i pastorałki została dodana do albumu fotograficznego
A.M.
Zapraszamy!
11 stycznia w Kino - Teatrze "Syrena" odbyła się XI Wieluńska Stajenka. Bardzo dziękujemy wszystkim artystom, którzy stworzyli niezwykły klimat, który przedłużył świąteczny nastrój... Podziękowania składamy również naszym sponsorom, bez których nie byłoby możliwe to przedsięwzięcie oraz wszystkim tym, którzy włączyli się w pomoc w przygotowaniu uroczystości
Fot. Iza Musiał
Zapraszamy również do obejrzenia:
Nowa galeria Wieluńska Stajenka 2024 została dodana do albumu fotograficznego
A.M.
3 stycznia w Mokrsku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci. W rozgrywkach wzięło udział pięć szkół z powiatu wieluńskiego. Nasze dziewczęta zajęły I miejsce i awansowały do kolejnego etapu rozgrywek. Szkołę reprezentowały: Liliana Gabas, Zuzanna Adamczyk, Amelia Żarnowska, Nikola Stępień, Lena Stępień, Nikola Kędzierska, Stanisława Krzemińska, Lena Jurczyk, Michalina Kaczmarek, Natalia Rudnicka, Anna Szewczyk. Dziewczętom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Nowa galeria Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt została dodana do albumu fotograficznego
A.M.
O rety!!!
Nawet aniołków nie ominął przedświąteczny rozgardiasz. Zaginął dzwoneczek ogłaszający Boże Narodzenie na Ziemi. Wszystkiemu winny był mały aniołek Dzyn-Dzyniek. Na szczęście mógł liczyć na pomoc przyjaciół. Jak skończyła się historia, tego mogli dowiedzieć się rodzice oraz dziadkowie, którzy przybyli do naszej szkoły na przedstawienie przygotowane przez panią Annę Torchałę i panią Agnieszkę Bryję. W rolę aniołków i owieczek wcielili się uczniowie z klasy IIc oraz IIIc. Ten magiczny, pełny muzyki i śpiewu spektakl nie mógł odbyć się również szkolnej grupy tanecznej, która w układzie muzycznym lepiła prawdziwe śniegowe bałwany
fot. Łukasz Sazon
Nowa galeria "W Aniołkowi" cz.II została dodana do albumu fotograficznego
A.M.
22 grudnia historię zaginionego dzwoneczka bożonarodzeniowego mogli obejrzeć uczniowie i pracownicy naszej szkoły.
Po wspólnie zaśpiewanej kolędzie wszyscy życzyli sobie wesołych, spokojnych i śnieżnobiałych świąt Bożego Narodzenia
Nowa galeria "W Aniołkowie" jasełka 2023 została dodana do albumu fotograficznego
A.M.
"Jest taki dzień..." to tytuł przedstawienia, które 20 grudnia uczniowie klasy IIa pokazali swoim rodzicom w ramach przedświątecznego spotkania w szkole. Wiersze, piosenki i kolędy recytowane i śpiewane na tle niezwykle pięknej, zimowej scenografii były dla oglądających dużym przeżyciem artystycznym. Dzieci zaprezentowały pełnię swoich wokalnych i recytatorskich umiejętności, wywołując u gości "fale westchnień i wzruszeń". Rodzice byli poruszeni zarówno treścią wykonywanych utworów jak i ich interpretacją. Przygotowaniem dzieci do występów oraz ich artystyczną oprawą zajęły się wychowawczynie: p. Katarzyna Chmielewska oraz p. Aneta Maniak. Dopełnieniem spotkania był przepyszny, słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Był to niewątpliwie wieczór magiczny, wprowadzający wszystkich w świąteczny, bożonarodzeniowy nastrój i przygotowujący do serdecznych rodzinnych spotkań przy wigilijnym stole.
Nowa galeria Jest taki dzień... IIa została dodana do albumu fotograficznego
A.M.
Tradycyjnie 6 grudnia uczniowie z Samorządu Uczniowskiego brali udział w ubieraniu choinek na placu Legionów w Wieluniu. Impreza została zorganizowana przez Burmistrza Wielunia. Dekoracje przygotowała pani Edyta Garncarek wraz z uczniami ze świetlicy szkolnej.
Nowa galeria Ubieranie choinki na placu Legionów została dodana do albumu fotograficznego
A.M.
Ho ho ho!!
Tak nasza społeczność szkolna obchodziła Mikołajki
Do każdej klasy zawitał Święty Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami. Sami zobaczcie ile radości wniósł śpiewając i częstując słodkościami.
Cukierki, które były poczęstunkiem dla naszych uczniów zakupiły Mikołaje Rady Rodziców
Nowa galeria Mikołajki została dodana do albumu fotograficznego
A.M.
Miło nam poinformować, że nasza uczennica Lena Birlet z klasy IVb zdobyła WYRÓŻNIENIE w międzyszkolnym ,,Konkursie Kolęd i Pastorałek" zorganizowanym w Szkole Podstawowej im. Wisławy Szymborskiej w Sieńcu.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!!
Nowa galeria k]Konkurs kolęd i pastorałek została dodana do albumu fotograficznego
A.M.
Uczniowie klasy 5a poczuli świąteczną atmosferę spacerując w piątkowy poranek ulicami naszego miasta. Następnie obejrzeli w wieluńskim kinie film ,,Najpiękniejsze Święta". Zwieńczeniem wycieczki były słodycze, które skonsumowali w pobliskiej cukierni.
Nowa galeria Świąteczny czas - Va została dodana do albumu fotograficznego
A.M.
Ze względu na problemy techniczne Wieluńskiego Domu Kultury "XI Wieluńska Stajenka"
zostaje przeniesiona na 10 stycznia 2024 roku.
"To właśnie tego wieczoru,
gdy wiatr zimny śniegiem dmucha,
w serca złamane i smutne, cicha wstępuje otucha.
To właśnie tego wieczoru, od bardzo wielu wieków,
pod dachem tkliwej kolędy, Bóg się rodzi w człowieku..."
Do Świąt Bożego Narodzenia coraz bliżej. Z tej okazji wychowanków Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Gromadzicach odwiedził dziś Święty Mikołaj, który w swoim worku miał przygotowane prezenty dla podopiecznych. Gościna była przepełniona radością, wzruszeniem i pozytywnymi emocjami obdarowanych, a także organizatorów, bowiem na stałe weszła do kalendarza działań wieluńskiej Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Śląskich. Na spotkaniu dzieci śpiewały kolędy i pastorałki , które wywołały u obserwatorów wielkie wzruszenie i radość. Uczniowie naszej Piątki złożyli kolegom i koleżankom , dyrekcji i pracownikom ośrodka życzenia Świąt prawdziwie świątecznych, ciepłych w sercu, zimowych na zewnątrz, jaśniejących pierwszą gwiazdką. Dzieci wręczyły również przygotowane wcześniej prezenty, którymi były wspaniałe świąteczne poduszki oraz czekolady. Spędzili także miły czas przy poczęstunku przygotowanym przez pracowników ośrodka.
Uczniowie mieli także okazję bliżej poznać i obejrzeć miejsce, w którym mieszkają podopieczni placówki. Wyjazd był dla uczniów prawdziwą lekcją wychowawczą, która uczy szacunku i życzliwości dla drugiego człowieka. Wykonawcy wraz z opiekunami zostali zaproszeni do kolejnych odwiedzin. Spotkanie obfitowało w przyjazną atmosferę i wzajemną życzliwość.
W imieniu organizatorów, pragniemy serdecznie podziękować wszystkim Uczniom i Nauczycielom, którzy dołożyli wszelkich starań, aby ten grudniowy dzień kolejny raz stał się wyjątkowym dla wychowanków SOSzW w Gromadzicach! (A. Bednarek - Bakota)
Nowa galeria Mikołajkowy Dar Serca została dodana do albumu fotograficznego
A,M.
14 grudnia ,,piątkowi" pomocnicy Mikołaja złożyli wizytę w Domu Dziecka w Komornikach, przywożąc ze sobą prezenty i uśmiechy. Ich zaangażowanie i serdeczność sprawiły, że ten dzień był niezwykły dla każdego podopiecznego.
Z głębi serca dziękujemy wszystkim, którzy wsparli akcję. Wasza życzliwość i chęć niesienia pomocy sprawiły, że radość mogła dotrzeć do serc dzieci.
Nowa galeria Dom Dziecka w Komornikach została dodana do albumu fotograficznego
A.M.
Powered by aSc EduPage