W dniu 21 maja klasy 7d i 7a oraz klasa 4c wraz z opiekunami: p. Jolantą Olesińską, p. Pauliną Dziubą, p. Wiolettą Dobroć i p. Ewą Żbik pojechały na jednodniową wycieczkę do Krakowa.
Zwiedzanie rozpoczęło się od Smoka wawelskiego i komnat Zamku Królewskiego, poznając najstarsze dzieje Polski. Uczniowie odwiedzili Katedrę na Wawelu - najważniejszą świątynię w Polsce. Jest ona miejscem spoczynku polskich królów, bohaterów narodowych, wybitnych poetów oraz patrona Polski - św. Stanisława. Młodzież zwiedziła również krypty królewskie oraz wieżę Zygmuntowską.
Następnie rozpoczął się spacer po Starym Mieście. Uczniowie podążali za przewodnikiem najsłynniejszą trasą zwiedzania Krakowa, którą przez lata przemierzali nasi Królowie po słynnej koronacji królewskiej w Katedrze Królewskiej na Wawelu.
Trasa prowadzi od Wzgórza Wawelskiego po Plac Matejki i Kościół Św. Floriana. Młodzież przeszła pierwszą i najstarszą ulicą w Krakowie - ulicą Kanoniczą, następnie ulicą Grodzką – by zobaczyć kościół św. Andrzeja.
Spacer zakończyli podziwiając Rynek Główny i Sukiennice. Na koniec czekała na nich największa atrakcja – zwiedzanie Kościoła Mariackiego. Młodzież mogła zobaczyć Ołtarza Wita Stwosza. Było to niesamowite przeżycie, które zostało uwieńczone przez większość uczestników zdjęciami.
Po atrakcjach na świeżym powietrzu uczniowie wyruszyli w drogę powrotną do Wielunia.
Nowa galeria Wycieczka kl. 7a i 7d do Krakowa została dodana do albumu fotograficznego
A.M.