W dniu dzisiejszym, odbyły się pierwsze zajęcia integracyjno- rozwijające dla przedszkolaków.
Zajęcia te odbywają się w naszej szkole tradycyjnie już od wielu lat i cieszą ogromnym zainteresowaniem Rodziców i Dzieci. Jesteśmy jedyną szkołą w powiecie, prowadzącą takie zajęcia. Bardzo nam miło, że dzięki nim wielu rodziców podejmuje decyzję zapisania swoich dzieci do naszej PIĄTKI. Wiemy jak wielki wpływ mają na to uczestnicy zajęć. Dziękujemy.
W zajęciach mogą uczestniczyć wszystkie przedszkolaki, bez względu na to, którą szkołę później Państwo dla nich wybiorą. Podczas zajęć dzieci poznają szkołę, nauczycieli, integrują się przy muzyce, mogą"wyładować energię", poznać programy komputerowe, posłuchać bajek, stworzyć prace plastyczne, i wiele innych.
W dniu dzisiejszym zajęcia prowadziły panie: Agnieszka Bryja, Aneta Maniak i Joanna Gradowska. W jednej z sal dzieci zostały wprowadzone w magiczny świat za pomocą naszej interaktywnej pomocy edukacyjnej - Magiczny Dywan.
Integrowały się też przez zabawę ruchową "Kolorowa chusta". W jednej z sal dzieci zostały wprowadzone w magiczny świat za pomocą naszej interaktywnej pomocy edukacyjnej - Magiczny Dywan. „Wirtualna podłoga” sprawiła, iż przedszkolaki stały się uczestnikami niesamowitych przygód w postaci ciekawych ćwiczeń, gier i zajęć edukacyjnych. Na dywanie mogły chodzić, siedzieć, a nawet leżeć, wykonując ruchy przewidziane w zabawie, np. symulując grabienie liści, zbieranie grzybów, chodzenie po wodzie, pływanie, czy nawet grę w piłkę nożną. Dzięki tej interaktywnej pomocy rozwijały motorykę dużą, koordynację wzrokowo-ruchową, spostrzegawczość i szybkości reakcji.
W sali komputerowej odbywały się zajęcia pt. Zamek. Dzieci budowały zamki z klocków LEGO, poznały podstawowe elementy programu Baltie, który będzie wykorzystany na zajęciach informatycznych, odczytywały swoje imona wypisane na talerzach, słuchały tematycznej muzyki.
Bardzo nam miło, że przedzkolaki dobrze czuły się podczas zajęć. Uwaga, nikt nie chciał wrócić do mamy. Młodszym koleżankom i kolegom pomagały zuchy z 55 GZ WICHURA działające w Szkole Podstawowej nr 5.
J. Gradowska (Zapraszamy do Albumu)