W dniach 29 maja - 5 czerwca 2016 odbywa się XV Ogólnopolski Tydzień Czytania. Zachęcamy wszystkich Rodziców, Dziadków i starsze Rodzeństwo do czytania dzieciom książek. Dzieci przez długie lata wspominają chwile, kiedy słuchały baśni czytanych im przez dorosłych. (J.G.)
Aktualności
Akcja CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM
Zielona szkoła klasy IV 1 i IV 2
Klasy IV 1 i IV 2 wyjechały w maju na zieloną szkołę nad morze.
Dzieci zwiedziły Toruń, wędrowały po pustyni w Słowińskim Parku Narodowym. Miały też mnóstwo rozmaitych zajęć edukacyjnych. Pani Alina Dwornik wykonała piękne zdjęcia, które można obejrzeć w naszym Albumie.
(J.G.)
Szkolny Konkurs Języka Angielskiego
Szkolny Konkurs Języka Angielskiego „ English Master”
Konkurs odbył się w dniu 6.05.2016r. W zmaganiach konkursowych wzięli udział uczniowie klas III1, III2 i III 3 – ogółem 27 osób. Organizatorem konkursu jest nauczzyciel języka angielskiego Inga Sztyglic.
Cel konkursu::
· zainteresowanie uczniów klas młodszych nauką języka angielskiego
· rozwijanie umiejętności językowych
· oswojenie uczniów z formą konkursów i sprawdzianów językowych
Adresaci konkursu:
· konkurs skierowany jest do uczniów klas III szkoły podstawowej
Laureatami konkursu zostali:
I miejsce – Nina Szmaj kl. III3
II miejsce – Amelia Bednarek kl. III1
III miejsce – Kacper Łuczak kl. III3
IV - Zofia Mowczan kl. III1
V - Miłosz Adamczyk kl. III3
VI - Maja Cichosz kl. III1
VII - Rałał Buda kl. III2
VII - Wiktor Parzonka kl. III3
VIII - Antonina Sztyglic kl. III2
VIII - Natalia Karcz kl. III2
IX - Natalia Madela kl. III3
X - Maja Majchrowska kl. III1
Pozostali uczestnicy konkursu:
Andzejczak Miłosz kl.III1
Bokwa Mikołaj kl. III2
Boroń Nikola kl. III2
Domagała Jakub kl.III2
Duda Marcel kl. III3
Dzięcioł Róża kl. III2
Guzina Jakub kl. III1
Majchrowska Wiktoria kl. III3
Miarka Maria kl. III1
Raszewski Antoni kl. III1
Szafrańska Małgorzata kl. III1
Świerczyński Maciej kl. III2
Tomanik Bartosz kl. III1
Tomanik Szymon kl. III1
Witczak Monika kl. III3
Dla laureatów konkursu przygotowano dyplomy oraz nagrody rzeczowe wręczane podczas apelu podsumowującego sukcesy i osiągnięcia uczniów w II semestrze roku szkolnego.
Inga Sztyglic
Nauczyciel języka angielskiego
Powiatowy Konkurs Grafiki Komputerowej "Ogrody z moich snów".
20 maja 2016 odbyło sie wręczenie nagród laureatom Powiatowego Konkursu Grafiki Komputerowej "Ogrody z moich snów".
W konkursie wzięło udział 8 szkół z powiatu wieluńskiego. Większość prac była na wysokim poziomie i spełniała warunki konkursu. Uczniowie wykorzystali do stworzenia swojej pracy różne narzędzia programu Paint. Wręczenie nagród odbyło się w MiG Bibliotece Publicznej w Wieluniu. Najładniejsze prace zostały przedstawione na pokonkursowej wystawie w holu biblioteki. (J.G.)
Wizyta klasy IV3 w KORONIE w Wieluniu
20 maja 2016r. uczniowie klasy IV3 odwiedzili wieluńską firmę Korona Candles S.A., która zajmuje czołową pozycję na światowym rynku produkcji świec. Poznali jej historię, nowoczesną technologię, możliwości produkcyjne i asortyment. Gościli w doskonale wyposażonym, nowoczesnym laboratorium analitycznym, we wzorcowni oraz w halach produkcyjnych. Pracownicy cierpliwie udzielali odpowiedzi na wszystkie pytania dzieci. Nie obyło się bez miłej niespodzianki. Każdy uczestnik mógł odlać własną świecę w szkle. Spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze.
I. Lesiak
Wycieczka klasy IV3 do Urzędu Miejskiego w Wieluniu
Uczniowie klasy IV3 wyruszyli 6 maja na wycieczkę do Urzędu Miejskiego w Wieluniu. Przewodnikiem dzieci była pani Honorata Freus - Grzelak - radna miejska, a zarazem mama jednego z chłopców. Wychowankowie „Piątki” obejrzeli wystawę ,,Mariusz Wlazły - Sportowiec Świata 2014”. Następnie spotkali się z panem Pawłem Okrasą - burmistrzem Wielunia oraz z panem Andrzejem Stępniem - starostą wieluńskim, którzy opowiadali o swej pracy i odpowiadali na pytania dzieci.
Nie obyło się bez podziwiania naszego miasta z wieży ratuszowej. Zwieńczeniem wycieczki były lody, zasponsorowane przez pana Kazimierza Jarka - właściciela cukierni ,,U Jarka”, któremu serdecznie dziękujemy.
Iwona Lesiak
Wyjście klas II1 i III3 do Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej na spotkanie z Elizą Piotrowską, autorką książek dla dzieci
9 maja klasy II1 i III3 uczestniczyły w spotkaniu autorskim z Elizą Piotrowską, autorką książek dla dzieci. Odbyło się ono w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieluniu. Pani Eliza ciekawie i z humorem opowiadała o swojej twórczości dla najmłodszych, pokazywała napisane i zilustrowane własnoręcznie książki, omawiała ich bohaterów oraz przeżywane przez nich przygody. Dzieci z zainteresowaniem słuchały informacji o podróżach autorki, o miejscach, w których mieszkała (m.in. Brazylia, Włochy), zadawały również pytania - często nietypowe i bardzo mądre. Spotkanie było wyjątkowo udane, a zakończyło je podpisywanie książek i pozowanie do wspólnych zdjęć.
Katarzyna Chmielewska
Wioleta Dobroć
Spotkanie z pracownikiem Państwowej Służby Meteorologiczno - Hydrologicznej
W piątek 29 kwietnia 2016 r. uczniowie klas II1 i IV3 spotkali się z panem Maciejem Prange - pracownikim Państwowej Służby Meteorologiczno - Hydrologicznej. Pan Maciej przekazał im wiele ciekawych informacji nt. sposobów badania pogody oraz określania stanu wód, np. w rzekach. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia i wypróbowania sprzętu oraz przymierzenia strojów używanych w pracy meteorologa i hydrologa. Było przy tym mnóstwo śmiechu i zabawy. Spotkanie bardzo się wszystkim podobało, a dzieci stwierdziły, że takie lekcje powinny się odbywać częściej.
Katarzyna Chmielewska
Iwona Lesiak
Misterium krzyża
W murach naszej szkoły, jak co roku, mogliśmy obejrzeć Misterium, które przygotowali uczniowie z klas: IV3, V2 i VI1.
Młodzi aktorzy zaprezentowali swój spektakl w środę w Wielkim Tygodniu, tj. 23 marca 2016r.
Najpierw o godzinie 12.00 w sali gimnastycznej naszej placówki przedstawienie obejrzeli zacni goście oraz społeczność szkolna. W kościele pw. Nawiedzenia NMP w Wieluniu uczniowie występowali o godzinie 18.30 przed szerszą publicznością.
Misterium poruszało sprawy bliskie każdemu człowiekowi. Wykonawcy pragnęli, aby się na chwilę zatrzymać, zamyślić i skłonić do refleksji. Nie zabrakło serdecznych, świątecznych życzeń.
Nastrój spektaklu podkreślała odpowiednia muzyka oraz dekoracja.
Przedstawienie wyreżyserowały panie: Agnieszka Ptak, Kamila Pawlak i Iwona Lesiak.
Autorkami scenariusza były panie: Katarzyna Chmielewska i Iwona Lesiak.
Dekorację wykonała pani Barbara Chadrjan, nad oprawą muzyczną czuwał pan Piotr Sitarski.
I.Lesiak
Projekt Erazmus w Portugalii.
Kolejny etap projektu Erazmus realizowany był tym razem w Portugalii. Opiekunem dzieci z naszej szkoły była p. Anna Torchała.
Jemy zdrowo i kolorowo.
Proste, smaczne, a przede wszystkim zdrowe dania przygotowywali podczas nietypowych zajęć uczniowie klasy II 5. Jeden z rodziców - pan Marcin Sajna postanowił zorganizować małe warsztaty kulinarne, gdzie drugoklasiści mogli nie tylko nauczyć się przygotowania prostych posiłków, ale również poznać nowe smaki.
Dzieci były bardzo zadowolone z tej formy zajęć, chętnie włączały się we wszystkie prace. Wspólny posiłek był miłym zwieńczeniem dnia.Agnieszka Olejnik
Turnej rodzinny o puchar burmistrza Wielunia.
12 marca 2016r. po raz piąty w hali WOSiR odbył się Międzyszkolny Turniej Rodzinny o Puchar Burmistrza Wielunia Pawła Okrasy. W zawodach mających familijny charakter rywalizowało dziewięć reprezentacji szkół podstawowych z terenu gminy Wieluń.
Naszą szkołę reprezentowali przedstawiciele klasy I2, II1 i III3 wraz z rodzicami.
W Międzyszkolnym Turnieju Rodzinnym nie było wygranych ani przegranych. Każda z drużyn otrzymała puchar, słodkie upominki. Wśród uczestników rozlosowano również nagrody ufundowane przez sponsorów. Podczas turnieju nie zabrakło dobrej zabawy. Konkurencje były różnorodne, ciekawe i przyjemne.Sprawiły dużo radości, satysfakcji i uśmiechu na twarzach zarówno dzieci, rodziców i niezawodnych kibiców.
Małgorzata Lipieta
Dzień Otwarty - "Spotkania z folklorem"
15 marca 2016 r. w naszej szkole odbył się po raz kolejny Dzień Otwarty dla przedszkolaków. Tym razem zajęcia zorganizowane zostały pod hasłem „Spotkania z folklorem”. Ich pomysłodawczynią i główną organizatorką była p. Iwona Lesiak, a współorganizatorami i gospodarzami uczniowie klasy II1 integracyjnej wraz z wychowawczyniami: p. Katarzyną Chmielewską i p. Aleksandrą Rurańską.
W przygotowaniu imprezy pomogli również rodzice, dostarczając słodką przekąskę - ciasta i ciasteczka, które cieszyły się wielkim powodzeniem i szybko zniknęły z półmisków. Oprócz przedszkolaków na spotkanie zaproszeni zostali uczniowie klasy II5 z wychowawczynią p. Agnieszką Olejnik.
Główną atrakcją Dni Otwartych był występ pań z Zespołu Śpiewaczego z Białej. Wykonywały one piosenki ludowe z okolic Wielunia oraz ciekawie opowiadały o zwyczajach i tradycjach związanych z Wielkim Postem i świętami Wielkanocnymi. Dzieci były bardzo zainteresowane przekazywanymi informacjami i doskonale bawiły się, słuchając piosenek ludowych. W podziękowaniu za piękne występy pań uczniowie klasy II1 zaśpiewali przygotowaną przez siebie piosenkę „Wielunianka jestem”, która została nagrodzona przez słuchających gorącymi brawami. Akompaniował na akordeonie p. Piotr Sitarski.
W drugiej części spotkania obecni i przyszli uczniowie uczestniczyli w wielkanocnych warsztatach i wspólnie wykonywali świąteczne ozdoby: kurki, baranki i koszyczki. Zarówno nauczycielki szkoły jak i panie z zepołu folklorystycznego pomagały dzieciom w pracy. Ozdoby wyszły naprawdę piękne i dzieci bardzo chętnie zabierały je do domu.
Na pamiątkę spotkania oraz z okazji zbliżających się świąt goście otrzymali od naszych uczniów podziękowanie oraz kartki z życzeniami. W zamian wszystkie dzieci obdarowane zostały przez panie z Białej wielkanocnymi jajeczkami z czekolady.
Na szczególną uwagę zasługuje przepiękna dekoracja przygotowana przez p. Iwonę Lesiak, podkreślająca zarówno ludowy, jak i świąteczny charakter naszej imprezy.
Spotkanie było bardzo udane i już ustalono, że ta forma kontaktów między paniami z Zespołu Śpiewaczego i uczniami naszej szkoły będzie kontynuowana w przyszłości Katarzyna Chmielewska
Klasa VI1 integracyjna pomaga ptakom.
Na jednej z zajęć techniki uczniowie klasy VI1 integracyjnej wykonywali budki lęgowe. Zajęcia prowadził pan Cezary Sławniewicz- tata jednej z uczennic.
Budki te będą zawieszone w lasku miejskim. Uczniowie chętnie uczestniczą w takich zajęciach, jednocześnie uczą się jak pomagać ptakom, a także współpracy w grupie.
Kamila Pawlak
Dzień otwarty w szkole.
Dzień otwarty Piątki jest bardzo ważnym dniem dla pracowników naszej szkoły. Podczas tego dnia gościmy w szkole przedszkolaków wraz z rodzicami. Dzieci poznają szkołę, dyrekcję i nauczycieli. Rodzice zapoznają się z ofertą dydaktyczną i wychowawczą naszej szkoły.
O pracy szkoły opowiadała p. dyr. Mariola Szczepańska, p. dyr. Ewa Sobańska, p. Małgorzata Lipieta i p. Iwona Grzelak. dzieci uczestniczyły w pierwszym zajęciu integracyjnym, które prowadziły panie: Bernarda Łuczak, Wioleta Dobroć, Weronika Begier i Iwona Grzelak. Dzieci i rodzice obejrzeli także przedstawienie przygotowane przez uczennice z koła teatralnego kl. II1 i p. Dorotę Jamę.
(J.G.)
Dzień Kobiet w szkole
Wszystkie dziewczynki małe i duże z wielką radościa obchodzą w szkole Dzień Kobiet. Chłopcy muszą być w tym dniu wyjątkowo mili i wręczają koleżankom prezenty zakupione przez rodziców. W klasach organizowane są poczęstunki, czasem ogląda się filmy lub słucha muzyki.
Nauczycielki tez bardzo lubią Dzień Kobiet. W tym roku panowie kupili torty, którymi częstowali koleżanki.
(J. G.)
Przedstawienie profilaktyczne.
12 lutego odbyło się przedstawienie profilaktyczne "Gwiezdne wojny- moc utracona". Autorką scenariusza do przedstawnia była p. Joanna Gradowska, która wraz z p. Piotrem Sitarskim przygotowała przedstawienie.
Celem występu było zachęcenie do zdrowego odżywiania i w humorystyczny sposób pokazanie, jaki niezdrowa żywność może powodować nasze choroby i słabość. W przedstawieniu wzięli udział nauczyciele, rodzice, uczniowie Gimnazjum nr 3, a także uczniowie klas młodszych. Wszyscy aktorzy wykazali sie ogromnym zaangażowaniem i świetnie współpracowali ze sobą. Nie bylo by przedstawienia bez efektów muzycznych przygotowanych przez p. Piotra Sitarskiego.
Scenografię przygotowała p. Agnieszka Bryja we współpracy z p. Marleną Karaś i p. Dorotą Jamą. (J.G.)
Choinka szkolna
5 grudnia odbyła sie zabawa choinkowa. Zabawa podzielona była na dwie grupy: klasy młodsze I-III i klasy starsze IV-VI. oprawę muzyczna przygotowała tradycyjnie p. Piotr Sitarski, który prowadził bal razem z p. Anną Torchałą.
Pani Anna Torchała przygotowała dla dzieci mnóstwo ciekawych zabaw. Dzieci chętnie tańczyły z balonami. W takcie choinki dzieci zjadły poczęstunek przygotowany przez nauczycieli i rodziców. Poczęstunek ufundowała rada rodziców. Bardzo dziękujemy rodzicom za włączenie sie w organizacje choinki. (J.G.)
Jasełka szkolne
W dniu 22 grudnia obejrzeliśmy jasełka pod tytułem "Żłóbek Cię utuli" w wykonaniu klasy III1. Występ przygotowały wychowawczynie: p. Bernarda Łuczak i p. Iwona Grzelak.
Konkurs szopek.
KONKURS SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH ORGANIZOWANY PRZEZ MUZEUM ZIEMI WIELUŃSKIEJ
Uczniowie klas IV-VI naszej szkoły wzięli udział w konkursie organizowanym przez Muzeum Ziemi Wieluńskiej, obejmującym zasięgiem historyczną ziemię wieluńską.
Zadaniem uczestników było wykonanie przestrzennej pracy plastycznej – szopki bożonarodzeniowej, uwzględniając elementy tradycji Bożego Narodzenia.
Do etapu szkolnego konkursu wpłynęło 18 szopek, które były oryginalnie i starannie wykonane oraz uwzględniały motywy regionalne i tradycyjne.
Oto uczestnicy:
1. Michalina Mordalska, kl. V1
2. Jan Baryła, Igor żółtaszek i Mateusz Wolniaczyk, kl. V2
3. Hubert Sowa, kl.V2
4. Oliwia Majchrowska, kl.V2
5. Dagmara Urlych, Oliwia Adamczuk i Mateusz Kłak, kl. V2
6. Martyna Fertała, kl.V3
7. Zuzanna Janecka, kl.V3
8. Szymon Ptak, kl.V3
9. Maja Pietrzak, kl.V3
10. Paweł Szymoniak, kl.V3
11. Mateusz Łuczak, kl. V3
12. Alexandre Vercheval i Klaudiusz Józefat, kl. VI2
13. Tomasz Drab, kl.VI2 i Anna Drab, kl. IV1
14. Dominika Dera i Oliwia Krężel, kl.VI2
15. Iga Kołaczyk, kl.VI2
16. Anna Murawska kl.VI3
17. Amelia Dobroć kl.VI3
18. Wiktor Cop, kl. VI1, Julian Szafran i Klaudiusz Wójcik, kl.VI3
Na konkurs do muzeum dostarczono aż 134 szopki. Wśród laureatów byli też nasi uczniowie.
Hubert Sowa oraz Mateusz Łuczak zajęli 3 miejsca, natomiast wyróżnienie zdobyła praca zbiorowa, którą wykonali: Dagmara Urlych, Oliwia Adamczuk i Mateusz Kłak.
I.Lesiak
Archiwum Aktualności