W czwartek 25 września uczniowie z klas szóstych naszej szkoły wraz z w wychowawczyniami udali się do Miejskiej Oczyszczalni Ścieków. Wycieczka była związana z akcją Sprzątanie Świata.
Pod opieką pracownika oczyszczalni odbyli spacer po wszystkich obiektach tej placówki aby poznać proces oczyszczania ścieków. Uczniowie wzięli także udział w zajęciach laboratoryjnych. Przez chwilę stali się laborantami i z pomocą „magicznej walizki” z odczynnikami przeprowadzili w grupach doświadczenie pokazujące stopień oczyszczenia ścieków. Z prelekcji pani laborantki dowiedzieli się także jak sprawdza się ścieki i jakie parametry musi spełnić woda, która opuszcza oczyszczalnię wpadając do kanału sąsiadującego z tym zakładem. Była także możliwość obejrzenia pod mikroskopem ciekawych żyjątek wodnych.
Pomimo unoszącego się w obiekcie nieprzyjemnego zapachu, który bardzo wszystkim przeszkadzał, wycieczka należała do bardzo pożytecznych i udanych. Ciekawa lekcja, jaką odbyli tutaj uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 została uwieczniona na fotografiach.
Opiekun wycieczki - Marzena Morawiak
Nowa galeria Lekcja w Miejskiej Oczyszczalni Ścieków w Wieluniu została dodana do albumu fotograficznego
A.M.
informujemy, że spośród kilkunastu uczniów na podium 
stanęli kolejno:


naszym laureatom i wszystkim uczestnikom konkursu znakomitych umiejętności lingwistycznych i życzymy kolejnych sukcesów w nauce!!!