PROJEKTY CZTELNICZE

KLASY  gimnazjalne: IIIa i IIc

pod kierunkiem p. A. Bednarek- Bakoty oraz p. J. Wieczorka realizowały projekt

,,Dzieci dzieciom czytają książki"

w ramach którego, uczniowie gimnazjum czytali książki uczniom klas 1-3 szkoły podstawowej

oraz

przygotowali  przedstawienie- ,,Opowieść wigilijna" Karola Dickensa. Udział w przedstawieniu wzięli również uczniowie klasy IIIc - przygotowani przez p. A.Torchałę.

KLASY Va i VIIc oraz dzieci ze świetlicy szkolnej

Projekt czytelniczy ,,Myślę, więc czytam"(U. Eko)

przeprowadzony przez p. Ewę Galowicz, nauczycielkę jezyka angielskiego

Mini warsztaty rozpoczęły się od ćwiczenia wymowy. Dzieciom i starszym uczniom bardzo podobały się łamacze językowe, tzw. tongue twisters. Nie tylko słuchały bajek, krótkich historyjek, komiksów i innych, ale także same podejmowały próby głośnego czytania i tłumaczenia trudniejszych tekstów. Klasyką angielską zainteresowała się młodzież, która podjęła próby czytania fragmentów, m.in. angielskich powieści, np. "Wichrowe Wzgórza" oraz dramatów Williama Shakespeare'a, np.: ,,Henryk VI", ,,Perykles, książę Tyru" w oryginale i w przekładzie.

Zajęcia w świetlicy

Zajęcia z klasą Va

Zajęcia z klasą VIIc

KLASA Ib

Klasa Ib z wychowawcą p. D. Jamą uczestniczyła w projekcie czytelniczym

,,Bajki mojej Babci".

Dwa razy w miesiącu odwiedzały najmłodszych babcie poszczególnych uczniów, które czytały głośno wybrane bajki ze swojego dzieciństwa. Zajęciom towarzyszyły wspólne rozmowy o danej książce, dzieci wyrażały swoje refleksje, a babcie się wzruszały, bo przypominały sobie jak to 30 lat temu one czytały swoim dzieciom bajki, a teraz czytają je wnukom.

KLASA IIa

Uczniowie klasy integracyjnej relizowali  wraz z wychowawcami

p. I. Grzelak i p. B. Łuczak projekt czytelniczy

,,Mój ulubiony bohater książkowy".

KLASA IIIa

Uczniowie klasy integracyjnej pod kierunkiem wychowawców: p. Katarzyny Chmielewskiej i  p. Marleny Karaś realizowali projekt pt.

Od nasienia kakaowca do pysznej czekolady”.

KLASA IIIb

pod kierunkiem wychowawczyni p. Małgorzaty Lipiety- realizowała projekt czytelniczy

Przyjaźń na cztery łapy i dwa serca”

Cele projektu:

1. Zapoznanie dzieci z nowościami książkowymi znajdującymi się w bibliotece szkolnej.

2. Rozbudzanie w dzieciach zainteresowań czytelniczych.

3. Kształtowanie umiejętności uważnego słuchania i rozumienia tekstu.

4. Bogacenie słownictwa dziecka.

5. Poszerzanie wiedzy językowej poprzez wyjaśnianie związków frazeologicznych.

6. Doskonalenie umiejętności korzystania z atlasów i książek popularnonaukowych.

7. Wzbogacenie wiadomości o zwierzętach domowych (pies, kot, chomik).

8. Rozumienie pojęcia „przyjaźń” w odniesieniu do ludzi i zwierząt.

9. Integracja z uczniami z klasy integracyjnej, rodzicami i nauczycielami.

Jednym z elementów projektu było czytanie najmłodzsym książek przez zaproszonych gości. Na zdjęciach uczniowie klasy integracyjnej- IIc czytają książki młodszym kolegom.

KLASA IIIc

Projekt czytelniczy- ,,W krainie baśni i bajek" przeprowadzony przez p. A. Torchałę

W trakcie projektu uczniowie uczestniczyli w tygodniu zajęć lekcyjnych o tej tematyce. Dzieci poznawały różne baśnie i bajki, jak również ich autorów. Wykonywały prace plastyczne do wybranej bajki, organizowały wystawy prac oraz przygotowały i przeprowadziły quiz czytelniczy. „Czy znam te bajki  i baśnie?”.  Finałem całej akcji było przygotowanie spektaklu, w którym uczniowie wcieliliśmy się w role wybranych baśniowych bohaterów.

Zdjęcie użytkownika Monika Brych Bartoszek.

KLASA IIIe

A oto fotograficzna relacja z projektu czytelniczego

,,Poznajemy grzyby naszych lasów"

relizowanego w klasie IIIe pod kierunkiem p. Iwony Szymul.

KLASA IIId

pod kierunkiem p. Agnieszki Bryi oraz p.Ingi Sztyglic uczestnicząc w akcji czytania książek pod kierunkiem nauczycielek, realizowała projekt

,,Książka moim przyjacielem”

KLASY: IVb i IVc

brały udział w projekcie związanym z lekturą ,,Akademia pana Kleksa” J. Brzechwy

pt. ,,Witajcie w naszej bajce...”

KLASA VIb

Klasa VIb, z  wychowawczynią- panią Aleksandrą Mielczarek realizowała projekt czytelniczy ,,Książka moim przyjacielem".

Jego celem było zaprezentowanie ciekawych pozycji książkowych i zachęcenie młodych ludzi do czytania- pożytecznej i wartościowej formy spędzania wolnego od obowiazków szkolnych czasu.

Projekt czytelniczy realizowany pod kierunkiem p. Katarzyny Jarzabek