Nowa galeria Zielona szkoła 4a, 4c i 5b została dodana do albumu fotograficznego
A.M.
Nowa galeria Zielona szkoła 4a, 4c i 5b została dodana do albumu fotograficznego
A.M.
Nowa galeria Zielona szkoła 2a i 3b została dodana do albumu fotograficznego
A.M.
Uczniowie klasy 2b podczas zajęć rozmawiali o przedsiębiorczości, oszczędzaniu oraz podstawach ekonomii. Poznawali znaczenie rozsądnego gospodarowania pieniędzmi i planowania wydatków. Następnie wykonali prace plastyczne przedstawiające żyrafkę Lokatkę, utrwalając w ten sposób zdobytą wiedzę w kreatywny i angażujący sposób.
Nowa galeria Lekcja przedsiębiorczości w kl. 2b została dodana do albumu fotograficznego
A.M.
W ramach zakończenia roku szkolnego klasa 5c z wychowawczynią miło spędziła czas w parku botanicznym na terenie Lasku Miejskiego. Zabawy klasowe i obcowanie z piękną przyrodą tego miejsca zostały uwiecznione na zdjęciach. Spotkanie zakończyło się biesiadą i rozmowami
o nadchodzących wakacjach w pobliskiej pizzerii Amfiteatr.
Nowa galeria Zakończenie roku uczczone przez kl.5c została dodana do albumu fotograficznego
A.M.
Konkurs wiedzy z anatomii i fizjologii człowieka ANATOMIK został w tym roku po raz pierwszy zorganizowany w naszej szkole i był przeznaczony dla klas siódmych. Zainteresowanie było duże. W dniu 15 czerwca z zadaniami
z zakresu biologii klasy siódmej zmierzyło się 14 osób z klasy 7b i 7c oraz jedna osoba z klasy 6a. Najlepszym znawcą dziedziny okazała się Lena Apanasiewicz z kl.7b i tym samym uzyskała tytuł Anatomika 2026.
Na drugim miejscu podium stanęła Ola Bącela z klasy 6a, która samodzielnie przygotowała się do konkursu.
Miejsce trzecie zajęły ex aequo dwie uczennice z klasy 7c – Marysia Mordalska i Zuzia Sibiak.
Na wyróżnienie zasłużył także Remek Ramuś z klasy 7c.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy także nagrody na uroczystości zakończenia roku szkolnego.
Organizator konkursu:
Marzena Morawiak
Nowa galeria ANATOMIK 2026 została dodana do albumu fotograficznego
A.M.
Cieszymy się ogromnie z sukcesu naszych utalentowanych uczennic z klasy 2a Liliany Betki i Laury Sosnowskiej, które zdobyły II miejsce w konkursie plastycznym „Błękitno-zielony Wieluń – moja odpowiedź na zmiany klimatu”. Konkurs został zorganizowany w ramach działań związanych z opracowaniem Miejskiego Planu Adaptacji do zmian klimatu dla Miasta Wielunia.
Wspaniałe prace plastyczne wykonały również z klas młodszych: Michalina Dwornicka, Pola Nowak oraz Maja Grzesiak. W konkursie fotograficznym z klas starszych prace wykonały: Lena Apanasiewicz oraz Zofia Winiecka, za które wszyscy otrzymali dyplomy uznania. Jesteśmy bardzo dumni z ich kreatywności, zaangażowania i ekologicznej wrażliwości.
Celem konkursu było promowanie postaw proekologicznych oraz zwiększanie świadomości mieszkańców na temat wyzwań związanych ze zmianami klimatu i sposobów przystosowania miasta do ich skutków. Uczestnicy wykazali się dużą pomysłowością, przedstawiając ciekawe i inspirujące wizje działań służących ochronie środowiska.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w gościnnych, jak zawsze przyjaznych progach Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wieluniu.
Nowa galeria „Błękitno-zielony Wieluń – moja odpowiedź na zmiany klimatu” została dodana do albumu fotograficznego
A.M.
Z ogromną radością informujemy o kolejnym sukcesie naszych uczniów!! Drużyna w składzie: Anna Szewczyk, Filip Kiełczykowski i Szczepan Bator znakomicie zaprezentowała się podczas Międzypowiatowych Podchodów Matematyczno-Przyrodniczych organizowanych przez Szkołę Podstawową w Konopnicy zajmując II miejsce. Rywalizacja wymagała nie tylko rozległej wiedzy z zakresu matematyki i nauk przyrodniczych, ale również umiejętności współpracy, orientacji w terenie oraz sprawnego działania pod presją czasu.
Uczestnicy musieli rozwiązywać różnorodne zadania rozmieszczone w terenie. O końcowym wyniku decydowała nie tylko poprawność odpowiedzi, lecz także tempo wykonywania zadań i skuteczność współpracy między członkami drużyny.
Nasi uczniowie po raz kolejny udowodnili, że potrafią doskonale łączyć wiedzę z praktycznymi umiejętnościami, osiągając znakomity wynik i godnie reprezentując naszą szkołę. Serdecznie gratulujemy!
Nowa galeria Międzypowiatowe Podchody Matematyczno-Przyrodnicze została dodana do albumu fotograficznego
A.M.
W piątek 12.06.2026 r. odbyła się w Szkole Podstawowej w Bieniądzicach XVI edycja Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego
SMART YOUNGSTERS
przeznaczony dla uczniów klas trzecich. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań językowych, motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego, sprawdzenie poziomu opanowania wiadomości i umiejętności językowych oraz przełamywanie barier językowych i kształtowanie pewności siebie w posługiwaniu się językiem obcym. Do wzięcia udziału w konkursie przystąpiło 30 uczniów ze szkół podstawowych z Wielunia, Osjakowa, Czarnożył, Białej, Masłowic oraz Rudy. Uczestnicy rozwiązywali zadania sprawdzające znajomość słownictwa, gramatyki oraz rozumienia prostych tekstów, a także rywalizowali w kategorii literowania wyrazów w języku angielskim. Wszyscy uczestnicy wykazali się bardzo dobrą znajomością języka angielskiego, tym bardziej miło nam poinformować , że uczennica naszej szkoły Maria Witkowska z klasy III b okazała się dla konkurentów nie do pokonania i zdobyła zaslużone I miejsce.
Równie godnie reprezentowały naszą szkołę Julia Stępień z klasy IIIa, Mariana Dotsenko i Polina Shenhur z klasy IIIc, które uplasowały się w pierwszej dziesiątce najlepszych uczestników konkursu.
Fundatorką nagrody głównej - Vouchera w wysokości 1000 zł - jest Pani Joanna Jędrzejczak 
właścicielka Szkoły Językowej HELEN DORON w Wieluniu.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zwycięzcom oraz dziękujemy za zaangażowanie i udział w konkursie!
Inga Sztyglic
Nowa galeria XVI EDYCJA POWIATOWEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO SMART YOUNGSTERS została dodana do albumu fotograficznego
A.M.
W ramach współpracy naszej szkoły z PKO Bankiem Polskim – I Oddziałem w Wieluniu uczniowie wzięli udział w Internetowym „Teście Wiedzy SKO”.
Quiz został przygotowany przez PKO Bank Polski i obejmował pytania dotyczące finansów, oszczędzania, cyberbezpieczeństwa, ekologii oraz zdrowego stylu życia. Uczestnicy mogli sprawdzić swoją wiedzę, a jednocześnie dowiedzieć się wielu ciekawych i przydatnych rzeczy związanych z codziennym życiem.
Udział w teście był świetną okazją do nauki poprzez zabawę oraz rozwijania umiejętności, które pomagają podejmować odpowiedzialne decyzje zarówno w świecie finansów, jak i w Internecie.
Dziękujemy PKO Bankowi Polskiemu za zaproszenie do udziału w tym wartościowym przedsięwzięciu.
Nowa galeria Internetowy test SKO została dodana do albumu fotograficznego
A.M.
„Dobrze jest nad jeziorem
nawet porą deszczową...”
Wycieczka do Krainy Tysiąca Jezior
Warmia i Mazury to jeden z najpiękniejszych regionów w Polsce. Zachwyca nie tylko malowniczymi krajobrazami, ale także bogatą historią, wyjątkową architekturą i różnorodnymi atrakcjami. To doskonały wybór na szkolną wycieczkę pełną wrażeń. Klasy 5ai, 5c i 6c wybrały właśnie ten region Polski na swą trzydniową eskapadę. Na ich trasie nie zabrakło zamku krzyżackiego w Rynie położonego na wzniesieniu pomiędzy Jeziorem Ryńskim i Ołów, wizyty w Kościele Świętej Trójcy należącym do diecezji mazurskiej mieszczącym się w Mikołajkach – budowli w stylu klasycystycznym z pięknym sklepieniem kolebkowym z kasetonami i drewnianymi emporami. Uczniowie podziwiali także zamontowane nad wejściem organy wykonane przez organmistrza Scherweita z Ełku. Kolejnym interesującym punktem wycieczki była Twierdza Boyen – fascynujące miejsce, które skrywa tajemnice dawnych fortyfikacji. Fortyfikacja była ważnym obiektem militarnym o znaczeniu strategicznym w XIX i pocz. XX w. Położona w zachodniej części Giżycka, na wąskim przesmyku między dwoma dużymi jeziorami mazurskimi – Kisajno (południowa część kompleksu Mamr) i Niegocin. Zbudowana w latach 1844–1856 zrobiła na wszystkich ogromne wrażenie.
W sercu Mazur, w Sanktuarium Maryjnym w Świętej Lipce, uczniowie odkryli niezwykłe połączenie muzyki i sztuki. Uczestnicy wycieczki wzięli udział w wyjątkowym wydarzeniu w Bazylice Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Był to koncert organowy z udziałem ruchomych figur na XVIII-wiecznych organach. To unikalne widowisko sprawiło, że monumentalny instrument zdawał się ożywać, a precyzyjnie wykonane figury tańczyły i poruszały się w rytm muzyki. Złudzenie udziału w koncercie całego zespołu muzycznego było tak realistyczne, że trudno było oprzeć się wrażeniu obcowania z prawdziwym arcydziełem inżynierii i sztuki. Koncert ten był nie tylko ucztą dla ucha, ale i dla oka, stanowił niezapomniane przeżycie dla wszystkich uczniów ceniących unikatowe dziedzictwo kulturowe.
Będąc na Mazurach, nie można zapomnieć o odwiedzeniu mrągowskiego amfiteatru, który przez wiele lat był miejscem spotkań miłośników muzyki country, bo przecież...wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa, do Mrągowa nad Jezioro Czos. Kto tu raz przyjechał, nigdy nie żałował i na pewno wróci tu za rok. Wiejska droga to świeży wiatru powiew, zapach złotych falujących zbóż …
Przebywając w Ośrodku Bęsia w Bęsi uczniowie spędzili również klimatyczny wieczór przy ognisku.
„Słońce nad ziemią nisko,
chłodnawy wieczór wcześnie.
Rozpalimy wesołe ognisko,
zaśpiewamy wesołe pieśni.
Nasz płomień nie zagaśnie,
drogę do gwiazd odszuka
i nad gwiazdami błyśnie.
Pierwsza pieśń o przyjaźni…”
Nie zabrakło także wodnych aktywności. Uczestnicy wycieczki mogli podziwiać jedyny w Europie niezwykły zabytek techniki, który powstał w XIX wieku i do dnia dzisiejszego funkcjonuje, czyli most obrotowy w Giżycku. Drugą wodną atrakcją był rejs statkiem po Jeziorze Śniardwy.
„Jutro popłyniemy daleko,
jeszcze dalej niż te obłoki,
pokłonimy się nowym brzegom,
odkryjemy nowe zatoki;
nowe ryby znajdziemy w jeziorach,
nowe gwiazdy złowimy w niebie,
popłyniemy daleko, daleko,
jak najdalej, jak najdalej przed siebie.
Starym borom nowe damy imię,
nowe ptaki znajdziemy i wody,
posłuchamy, jak bije olbrzymie,
zielone serce przyrody...”
Nowa galeria Wycieczka do Krainy Tysiąca Jezior została dodana do albumu fotograficznego
A.M.
Uczniowie klas 5B oraz 2B uczestniczyli w interesującej lekcji poświęconej zdrowemu stylowi życia, którą poprowadziła pani Ewa Musiał – magister farmacji.
Podczas zajęć uczniowie zdobyli wiele cennych informacji na temat dbania o zdrowie. Omówione zostały zagadnienia dotyczące zdrowego snu, higieny jamy ustnej oraz zasad prawidłowego odżywiania. Uczestnicy dowiedzieli się również, czym jest wskaźnik BMI i jak można go obliczyć.
Zajęcia były bardzo ciekawe i angażujące, a uczniowie chętnie uczestniczyli w rozmowach oraz zadawali pytania. Na zakończenie odbył się zdrowy poczęstunek owocowy, który był smacznym podsumowaniem spotkania.
Serdecznie dziękujemy pani Ewie za przeprowadzenie wartościowej lekcji i przekazanie uczniom wiedzy, która z pewnością pomoże im dbać o zdrowie każdego dnia.
Nowa galeria Lekcja o zdrowym stylu życia dla klas 5B i 2B została dodana do albumu fotograficznego
A.M.
Uczniowie klasy 7b uczestniczyli w wyjściu edukacyjnym do Sądu Rejonowego w Wieluniu. Podczas wizyty Pani Prezes Sądu z ogromnym zaangażowaniem opowiadała o swojej pracy oraz funkcjonowaniu wymiaru sprawiedliwości. Uczniowie mieli okazję zobaczyć salę rozpraw, a także odwiedzić Wydział Ksiąg Wieczystych i poznać zakres jego działalności. Duże zainteresowanie wzbudził również tzw. „Niebieski Pokój” – specjalnie przygotowane miejsce do przesłuchiwania dzieci i osób wymagających szczególnych warunków podczas składania zeznań. Spotkanie było bardzo ciekawe i wartościowe, pozwalając młodzieży poszerzyć wiedzę na temat pracy sądu oraz różnych aspektów funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości.
ZWYCIĘZCAMI KONKURSU BIBLIOTECZNEGO DLA UCZNIÓŴ KLAS DRUGICH NA WYKONANIE ,,ILUSTRACJI DO ULUBIONEJ KSIĄŻKI,, ZOSTALI: Z KLASY 2A - KSAWERY MADZIARA, Z KLASY 2B- LENKA DAWIDZIAK, MADZIA WYRWIŃSKA, LAURA DANIELAK, MIKOŁAJ WĄTROBA I ADA LANGNER. GRATULUJEMY MAŁYM ARTYSTOM!
Nowa galeria Ilustracja do ulubionej książki została dodana do albumu fotograficznego
A.M.
1 czerwca, klasa 1c z okazji Dnia Dziecka wybrała się do Muzeum Ziemi Wieluńskiej na warsztaty Wilk - zwierzęta przeklęte. Uczniowie poznali zwyczaje tych niezwykłych drapieżników, a zarazem troskliwych rodziców. Okazało się, że "nie taki wilk straszny jak go malują". Dzieci zaprezentowały również swoje umiejętności plastyczne wykonując maskę wilka z filcu. Po zajęciach klasa udała się na pyszne lody do Cukierni Jarek.
Nowa galeria Dzień Dziecka w kl. Ic została dodana do albumu fotograficznego
A.M.
Troje uczniów klasy 8b wzięło udział w Wojewódzkim Konkursie Tematycznym „Matematyka – Moja Pasja” i osiągnęło znakomite wyniki. Anna Szewczyk została laureatką konkursu, natomiast Filip Kiełczykowski i Natalia Rudnicka uzyskali tytuł finalistów.
To efekt ich ciężkiej pracy, systematyczności, ogromnego zaangażowania oraz prawdziwej pasji do matematyki. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego, gdzie uczniowie odebrali pamiątkowe dyplomy i godnie reprezentowali naszą szkołę.
Serdecznie gratulujemy Annie, Filipowi i Natalii tego wspaniałego sukcesu oraz życzymy kolejnych osiągnięć w rozwijaniu matematycznych zainteresowań!
Nowa galeria „Matematyka – Moja Pasja” została dodana do albumu fotograficznego
A.M.
W dniach od 25.05.2019r. do 29.05.2026 r. uczniowie klasy VIIb i VIIc oraz kilku uczniów z klas VIIa i VIIIb wraz z opiekunami: panią Aleksandrą Mielczarek, panią Mariolą Szczepańską, panią Ewą Sobańską oraz panem Robertem Majtyką przebywali na zielonej szkole w mazurskiej miejscowości Bęsia. Zwiedzili Multimedialne Muzeum Obozu Jenieckiego Stalag IB i Historii Olsztynka, Muzeum Nowoczesności w Olsztynie. Zobaczyli także Wilczy Szaniec- kwaterę główną Adolfa Hitlera podczas drugiej wojny światowej. W Mrągowie spacerowali po malowniczym deptaku wzdłuż jeziora Czos. Zobaczyli słynny Amfiteatr, znany z organizacji Pikniku Country. W Mikołajkach podziwiali przystań Żeglugi Mazurskiej - prawdziwy raj dla miłośników żeglowania. Przespacerowali się po urokliwych uliczkach, podziwiali piękne widoki.
Główną atrakcją wyjazdu był spływ kajakowy rzeką Krutynią. Po odebraniu kapoków, kajaków i wysłuchaniu instrukcji ratownika, młodzież pełna entuzjazmu w blasku słońca i z uśmiechem na twarzach rozpoczęła spływ, podziwiając malowniczą przyrodę. Nie odbyło się bez komplikacji, takich jak: wpłynięcie w szuwary, w powalone konary drzew. Jednak dzięki ogólnej współpracy wszyscy dotarli szczęśliwie do końca trasy.
Uczniowie wzięli także udział w grze terenowej "Warmińskie Straszydła". Zapoznali się z regułami gry, otrzymali mapy i ruszyli w teren po wsi Węgój w poszukiwaniu straszydeł. Każde z nich miało przygotowane zadanie. Za ich poprawne wykonanie uczestnicy zdobywali artefakty. Gra była prowadzona w ciekawej, niekonwencjonalnej formie, która umożliwiła uczniom zapoznanie się z postaciami baśni i legend Warmii i Mazur.
Wielkim zainteresowaniem cieszyły się warsztaty z animacji poklatkowej. Odbyła się również ciekawa wycieczka z przewodnikiem - regionalistą po wsi Bęsia i wokół Jeziora Bęskiego. Nie zabrakło również wspólnych zabaw przy ognisku, pysznych kiełbasek.
Z nowymi umiejętnościami, pełni wrażeń wszyscy uczestnicy zielonej szkoły powrócili do Wielunia.
Nowa galeria Zielona szkoła - Mazury 2026 została dodana do albumu fotograficznego
A.M.
W murach naszej szkoły gościłyśmy Panie z Banku PKO BP I Oddział w Wieluniu, które przeprowadziły dla klas pierwszych mini lekcje o przedsiębiorczości. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, na czym polega oszczędzanie oraz gromadzenie pieniędzy na koncie bankowym. Spotkanie było ciekawą i wartościową lekcją, która przybliżyła młodzieży podstawowe zagadnienia związane z finansami i odpowiedzialnym gospodarowaniem pieniędzmi.
Nowa galeria Lekcja przedsiębiorczości w klasach I została dodana do albumu fotograficznego
A.M.
Klasy piąte z naszej szkoły wraz z wychowawcami uczestniczyły w wycieczce do szkółki leśnej w Mierzycach.
22 maja pod kierunkiem pracownika Nadleśnictwa Wieluń udaliśmy się na leśną ścieżkę dydaktyczną. Pani leśnik pokazała naszym uczniom szkółkę leśną, opowiedziała o sposobie siewu drzew i ich wczesnej pielęgnacji. Przedstawiła także najbardziej znane gatunki drzew i krzewów leśnych z uwzględnieniem sposobów ich rozpoznawania, opowiedziała na czym polega zawód leśnika i jaką drogę należy przebyć, aby nim zostać. W altanie, pośród lasu odbyły się zajęcia, podczas których dzieci na plastrach brzozowego drewna mogły kolorowymi kredkami, mazakami wykonać obrazek - pamiątkę z pobytu. Następnie każdy zespół miał za zadanie wykonać herb swojej klasy ze skarbów leśnych, znalezionych w najbliższym otoczeniu.
Po części dydaktycznej odbyła się część rekreacyjna, czyli pieczenie kiełbasek na ognisku oraz piknik, gry i zabawy integracyjne. Wszyscy świetnie się bawili, a niewątpliwą atrakcją był pies, który towarzyszył uczniom w zabawach.
Piękna pogoda przyczyniła się do tak przyjemnego i pożytecznego spędzenia majowego dnia.
Nowa galeria Lekcje przyrody na łonie natury została dodana do albumu fotograficznego
A.M.
Na wesoło i sportowo uczniowie klasy 8c spędzili kilka dni na wycieczce w Ośrodek Wypoczynkowy Sportowa Osada w Burzeninie. Było bardzo wesoło, intensywnie i przede wszystkim sportowo! Nie zabrakło aktywności na świeżym powietrzu, wspólnych zabaw i mnóstwa uśmiechu
Ośrodek zachwyca pięknym położeniem nad rzeką Wartą, świetną atmosferą i doskonałymi warunkami do aktywnego wypoczynku.
Wspomnienia, które tu powstały, zostaną z nami na długo Przesyłamy kilka kadrów z zielonej szkoły!
Nowa galeria Wycieczka 8c do Burzenina została dodana do albumu fotograficznego
A.M.
MAMY TO!!!!! I MIEJSCE
BRAWO CHŁOPCY !!!!
21 maja w Białej odbyły się rozgrywki na szczeblu powiatowym w piłkę nożną chłopców. Nasza drużyna po sukcesie gminnym nie zawiodła i wywalczyła awans do 1/2 finałów wojewódzkich w Sieradzu zajmując 1 miejsce ,gdzie będzie reprezentować powiat Wieluński.
Drużyno trzymamy kciuki za kolejny sukces
Nowa galeria Rozgrywki na szczeblu powiatowym w piłkę nożną chłopców została dodana do albumu fotograficznego
A.M.
Powered by aSc EduPage