Mikołajkowy Dar Serca
- W ramach projektu: "Mikołajkowy Dar Serca" uczniowie klasy IIIc integracyjnej odwiedzili wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Gromadzicach.Niepełnosprawnym podopiecznym wręczone zostały słodkie upominki wraz z najlepszymi, świątecznymi życzeniami. Młodzież otrzymała serdeczne podziękowania zarówno od wychowanków, jak i dyrektora placówki pana Andrzeja Lacha. Pełne radości, empatii i wzruszeń spotkanie zakończyło się wspólnym wykonaniem kolędy "Przybieżeli do Betlejem pasterze".Młodzieży klas gimnazjalnych pięknie dziękujemy za wsparcie tego charytatywnego projektu. Na szczególne wyróżnienie zasługują uczniowie klasy IIIc integracyjnej: Julia Kędzierska, Dorota Pietrus, Mateusz Fertała, Marcel Garnczarek.Kamila Derbis
Pieczemy świąteczne pierniki w Malinowym Dworze.
Dzięki uprzejmości Państwa Sajna, mogliśmy gościć w Malinowym Dworze ( centrum imprez). Na warsztaty kulinarne udały się klasy III2 i IV5 w raz z opiekunami: p. Joanną Gradowską i Małgorzatą Lipietą. Ogromna liczba naszych uczniów (51) znalazła miejsce przy stole w kuchni.
Widzeliśmy ogrome kuchnie i sale. "Malinowy Dwór" przyjął nas po królewsku. Dzieci wykrawały pierniki z ciasta i układały na blachy do pieczenia.
Podczas kiedy pierniczki "siedziały w piecu wszyscy zostali zaproszeni na ucztę w jednej z sal obiektu. Dzieci zostały poczęstowane ciasteczkami i sokiem.
Uczniowie klasy III2 przynieśli ze sobą pyszne konfitury domowe, które zostały zjedzone z wielkim apetytem.
Po odpoczynku wszyscy zajęli się dekorowaniem pierniczków. Niektórzy uczniowie stworzyli prawdziwe dzieła sztuki.
Dzieci chętnie zabrały pierniki do domu, żeby poczęstować najbliższych. Kiedy praca została wykonana, w jednej z ogromnych sal balowych odtańczono "belgijkę"
. (J.G.)
Warsztaty pszczelarskie
W dniach 27 i 28 listopada SP nr 5 w Wieluniu gościła pszczelarza z pasieki Boża Iskierka z miejscowości Męcina Mała w woj. małopolskim. Przeprowadził on niezwykle interesujące warsztaty pt. Fascynujący świat pszczół. Uczestniczyło w nich 313 uczniów z klas I- VI naszej szkoły. Zajęcia odbywały się w grupach i trwały dla każdej z 14 grup 1 godzinę lekcyjną.
Warsztaty są autorskim projektem Mistrza Pszczelarstwa pana Aleksandra Rębacza, z którym odwiedził ponad 250 szkół i przedszkoli w całym kraju, udzielając ok. 2 tyś. prelekcji. Pan Aleksander od wielu lat opiekuje się pszczołami, a w zamian za troskliwą opiekę, pszczoły uchylają mu rąbka tajemnicy ze swojego fascynującego, ale niestety zanikającego już świata.
Zajęcia miały charakter lekcji edukacyjnej, odbywającej się w scenerii pasieki, w czasie której pszczelarz zaprezentował ule dzisiejsze i te dawne oraz żywe pszczoły w szklanym ulu. W aktorski sposób ukazał zwyczaje tych stworzeń i niesamowitą drogę od kwiatka do miodu. Wprowadził uczestników w podziw dla pszczół i tego, jak ważną rolę odgrywają w życiu człowieka, wpływając fundamentalnie na otaczający nas świat. Dzieci mogły degustować miód z pasieki oraz pyłek kwiatowy. Dla niektórych z nich okazało się to pierwszym doświadczeniem. Uczniowie wykonywali świeczki z wosku pszczelego, które mogli zabrać do domu aby po zapaleniu wypełnił się miodowym zapachem. Za udział w zajęciach otrzymali też inne drobne upominki, takie jak mały słoiczek prawdziwego miodu. Na koniec lekcji zostali uhonorowani dyplomem- certyfikatem imiennym o znajomości zwyczajów pszczół.
Dzieci z zapartym tchem oglądały i słuchały opowieści. Wszystkim uczestnikom także nauczycielom -opiekunom , bardzo podobały się zajęcia.
Miejmy nadzieję , że lekcja ta nie poszła na marne i nasi uczniowie będą z wielkim szacunkiem odnosić się do tych niezwykłych zwierząt, których wyginięcie jest równoznaczne z wielką katastrofą dla człowieka i świata. (Więcej zdjęć w Albumie)..
Nauczyciel przyrody
Marzena Morawiak
IIc z gimnazjum czyta dla młodszych kolegów.
W związku z Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa gimnazjaliści II c- klasy integracyjnej, przygotowali inscenizacje połączone z czytaniem.
Uczniom klas młodszych przedstawiono fragmenty Dzieci z Bullerbyn A. Lindgren i Szewczyka Dratewkę J. Porazińskiej. Inicjatywa młodzieży przyjęta została z ogromnym entuzjazmem ze strony młodych słuchaczy.
To chyba próba z p. dyrektorem.
Więcej zdjęć w Albumie.
Anna Bakota
Konkurs recytatorski
24 października w Szkole Podstawowej w Bieniądzicach odbył się Gminny Konkurs Recytatorski poświęcony osobie Jana Pawła II.
Troje uczniów naszej szkoły wzięło w nim udział: Hanna Włodarczyk, Michał Kamieniak i Szymon Łuczka. Szymon Łuczka - uczeń klasy III został jego laureatem recytując wiersz pt.. "Pielgrzym Świata". Brawo Szymon!!!
Gratulujemy!
Aleksandra Mielczarek
Dyskoteka andrzejkowa.
Pan Rafał Kędzierski wraz z samorządem szkolnym przygotowali dyskotekę andrzejkową.
Dyskoteka odbyła sie w dwóch grupach wiekowych: klasy IV-VI, w godzinach 16.00-18.00 i klasy VII, oraz gimnazjalne, w godzinach 18.00-20.00. Nad bezpieczeństwem uczniów podczas zabawy czuwali wszyscy nauczyciele uczący.
(J.G.)
Apel z okazjii Święta Niepodległości
Apel przygotowała p. Małgorzata Białas i p. Piotr Sitarski.
(J.G)
Uczniowie klasy IV5 czytają młodszym kolegom.
Klasa IV5 przystąpiła do projektu czytelniczgo z klasą I1. Projekt napisany przez p. Agnieszkę Olejnik ma na celu zintegrowanie klas, a także zainteresowanie uczniów klas pierwszych i czwartych czytenictwem. .
Na pierwszym spotkaniu dzieci wysłuchały bajek o kotach. Na podstawie Bajki o kotku i kogutku dowiedziały się, dlaczego nie można otwierać drzwi obcym osobom. Wysłuchały porad jak opiekować się kotam i tego, czy koty to tylko zwierzęta domowe. Uczniów do lekcji przygotowała Joanna Gradowska.
(J. G.)
Nasi Mistrzowie 2017/2018
Sześcioro uczniów zakwalifikowało się do rejonowego etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego Języka Angielskiego: Maksym Sierszeń, Tomasz Jarząbek, Mateusz Sekieta, Michalina Dymalska, Marta Mowczan, Mateusz Piechowski.
Opiekunem uczniów jest p. Rafał Kędzierski.
R. Kędzierski
Konkurs Wiedzy Biblijnej dla szkół podstawowych
Uczniowie naszej placówki wzięli udział w XXIII Konkursie Wiedzy Biblijnej dla szkół podstawowych ,,Ty jesteś mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie" (Mk 1,11).
Zadaniem dzieci było przeczytanie Ewangelii wg św Marka. Następnie wykorzystywały one zdobytą wiedzę - rozwiązując test i udzielając odpowiedzi na pytania.
Oto lista uczestników:
- Nadia Szmaj
- Wiktoria Jasianek
- Maria Szokalska
- Oliwia Cieślak
- Kalina Landowski
- Aleksandra Płatek
- Róża Dzięcioł
- Patrycja Musiał
- Anna Tomaszewska
- Tymoteusz Marzec
- Nikodem Marzec
- Weronika Sekieta
- Michalina Mordalska
- Antonina Sztyglic
- Nina Szmaj
- Wiktoria Jasianek
Laureatami konkursu zostali:
1. miejsce - Tymoteusz Marzec
2. miejsce - Nikodem Marzec
3. miejsce - Weronika Sekieta
Zwycięzcy wezmą udział w etapie rejonowym tegoż konkursu w dniu 23 lisopada.
Życzymy im powodzenia!
Dzieci zostały przygotowane przez: s. Auxilianę, p. A. Mielczarek, p. A. Marzec, p. I. Lesiak.
I.Lesiak
IV5 lepi garnki i poznaje średniowieczny Wieluń.
Klasa IV5 kolejny raz odwiedziła Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Uczniowie poznali średniowieczny Wieluń, legendę jego powstania, postać Jana Dlugosza i średniowieczne zawody mieszkańców grodu.
W części warsztatowej poznaki technikę warstwową lepienia garnków, a także próbowali używać koła garncarskiego. Jak się okazało, uczniowie wykazali się ogromnym talentem plastycznym w wykonaniu prac. Wychowawczyni też stworzyła całkiem ładny koszyk i "coś w rodzaju miski".
Oryginalne prace uczniowie zamierzają przeznaczyć na prezenty dla swoich najbliższych. Trzeba je tylko wypalić w piekarniku i pomalować. (J. G.)
Tydzień Ekologiczny
Razem w całej szkole zebrano:
•makulatury- 74639 kg
•puszek aluminiowych – 20647sztuk
Klasy I - III
Uczniowie, którzy dostarczyli najwięcej makulatury to:
I miejsce - Antoni Baryła - kl.II1 - 350 kg
II miejsce - Magdalena Łyko - kl. I2 - 230 kg
III miejsce - Wiktor Sztandera - kl. III3 - 208 kg
Klasy I - III zebrały 10870 szt. puszek aluminiowych.
Uczniowie, którzy dostarczyli najwięcej puszek to:
I miejsce - Hanna Szokalska - kl.III3 - 3563 szt.
II miejsce - Mateusz Ciborski - kl. III4 - 1800 szt.
III miejsce - Miłosz Bednarek - kl. III4 - 1150 szt.
Klasy IV-VII oraz klasy gimnazjalne
Najlepsi w zbiórce makulatury:
I miejsce- kl.VI1
II miejsce- kl.VI2
III miejsce- kl.IV1
Najlepsi w zbiórce puszek aluminiowych:
I miejsce - kl. VI2
II miejsce- kl.V1
III miejsce- kl.VI1
W zbiórce surowców wtórnych indywidualnie na poziomie klas IV-VII oraz klas gimnazjalnych za zebranie największej ilości:
• MAKULATURY
I miejsce zajęła Agnieszka Musiał z kl. VI1, która przyniosła 1262 kg
II miejsce zajął Patryk Szydłowski z kl. VI2, który przyniósł 640 kg
III miejsce zajął Antoni Lesiak z kl. IV1, który przyniósł 430 kg
IV miejsce zajął Jan Baryła z kl. VII2, który przyniósł 300 kg
Na wyróżnienie zasługują :
Aleksandra Prange z kl. VI3 która przyniosła 250 kg, Igor Podyma z kl. IV4, który przyniósł 220 kg, Aleksandra Łuczak z kl.IV1, która przyniosła 215 kg oraz Wiktoria Jasianek z kl.V2, która przyniosła 198 kg
• PUSZEK ALUMINIOWYCH
I miejsce zajęła Maria Szokalska z kl. VI2, która przyniosła 3875 sztuk
II miejsce zajął Ciborski Bartosz z kl. V1, który przyniósł 1869 sztuk
III miejsce zajęła Weronika Sekieta z kl. VI1, która przyniosła 829 sztuk
IV miejsce zajęła Patrycja Pietrus z kl. V1, która przyniosła 623 sztuki
Na wyróżnienie zasługują :
Natalia Włodarczyk z kl.IV2, która przyniósł 508 sztuk, Dawid Koper z kl.V3 który przyniósł 463 sztuki, Sarowska Karolina z kl. VI3, która przyniosła 279 sztuk, Antoni Lesiak z kl.IV1, który przyniósł 257 sztuk, Bartosz Wojtal z kl.IV4, który przyniósł 250 sztuk oraz Aleksandra Łuczak z kl.IV1, która przyniosła 240 sztuk
GRATULUJEMY !!!
Dzień Chłopaka klas IV2, IV5 i VI3.
Dzień Chłopaka świętowany jest w naszej szkole na różne sposoby. Są wycieczki, prezenty, laurki i imprezy klasowe. W dniu dzisiejszym odbyło się już kilka dyskotek klasowych.
Uczniowie tańczyli, grali w różne gry, "opychali" się słodkościami i śpiewali.
Bardzo dziękujemy Rodzicom, za przygotowanie produktów na poczęstunek dla dzieci.
(J.G.)
Giganci siatkówki pomagają potrzebującym.
Kolejny już raz Giganci siatkówki pomagają potrzebującym osobom. A ile przy tym radości i spotkań z Gwiazdami Sportu.
Tym r azem Gianci pomagali w powrocie do zdrowia wieluniance Żaniecie. Uczniowie naszej szkoły czynnie uczestniczyli w akcji: gimnazjaliści i licealisci zbierali fundusze, młodsi uczniowie reprezentowali drużyny i wyprowadzali zawodników.
Dla Wszystkich było to niezapomnane przeżycie. Więcej zdjęć w Albumie. Zdjęcia przekazała p. Katarzyna Jarząbek (J.G.)
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018.
Po zmianach, które ostatnio nastąpiły w naszej szkole, z Zespołu Szkół nr 3 staliśmy się znowu Szkołą Podstawową nr 5. Uczniowie bezpiecznie powrócili po wakacjach i w trzech grupach powitali nowy rok szkolny. Klasy gimnazjalne powitał po wakacjach dyrektor szkoły, mgr Zbigniew Gajda. Klasy starsze i młodsze powitała viecedyrektor mgr Wanda Gosławska.
Dyrektorzy życzyli uczniom sukcesów w nowym roku szkolnym, bezpiecznego zachowania i radości podczas pobytu w szkole. (J. G.)
Klasa II1 poznaje Jana Długosza
Klasa II1 integracyjna wzięła udział w warsztatach kaligraficznych. Dzieci poznały średniowieczny Wieluń, legendę powstania miasta, a także sylwetkę sławnego kronikarza Polski- pochodzącego z Niedzielska Leszka Długosza. Leszek Długosz spisywał historię Polski gęsim piórem. Takim właśnie piórem miały możliwość pisać dzieci z klasy II1. Poznały też znaczenie słowa "inicjał". Pięknie ozdabiały swoje inicjały gęsim piórem. W czasie warsztatów uczniowie poznali sposób wykonywania pieczęci lakowych. Sami robili pieczęć i otrzymali ją na pamiątkę. Na zakończenie pracowitej wycieczki do muzeum były oczywiście... lody. (J.G.)
Nasi Mistrzowie
Natasza Żółtaszek, uczennica klasy II 5, została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Artystycznego Klasa ze snów. Uczennica wykonała pracę plastyczną na temat: Bohater mojej ulubionej lektury na lekcji w nowoczesnej klasie ze snów. Wychowawcą Nataszy jest p. Aneta Maniak, która wspiera dziewczynkę w rozwijaniu talentu.Aneta Maniak
Warsztaty kulinarne klasy II5
Dnia 7 maja wychowawczyni klasy II 5 p. Aneta Maniak z okazji Dnia Dziecka zorganizowała dla sowich uczniów wyjazd do Restauracji Pokoje King w Kraszkowicach.Dzieci uczestniczyły tam w warsztatach kulinarnych. Udział w warsztatach polegał na samodzielnym wykonaniu przez małych uczestników zaproponowanych posiłków (pierogi, babeczki, sałatka, koktajle itd. ) pod nadzorem personelu restauracji. Dzieci pracowały w grupach kilkuosobowych. Wszyscy wykonywali poszczególne czynności z ogromnym zaangażowaniem i entuzjazmem.
Na zakończenie była wspólna degustacja przygotowanych potraw i pamiątkowe zdjęcie. Ogromną niespodzianką dla uczniów okazały się zabawy na świeżym powietrzu.
Aneta Maniak
Wycieczka do Straży Pożarnej klasy II1
Klasa II1 w związku z realizacją tematów lekcji o bezpieczeństwie wybrała się do Straży Pożarnej.
Dzieci poznały wyposażenie samochodu pożarowego, oglądały trening strażaków, dowiedziały sie o pracy dyżurnego, a nawet lały wodę strażacką sikawką. Dzień był bardzo gorący, więc zabawa z wodą sprawiła dzieciom najwięcej frajdy.
(J.G.)
Konkurs Ortograficzny dla klas II
Konkurs Ortograficzny dla klas II przygotowały Panie Bernarda Łuczak i Iwona Grzelak.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie