15 grudnia 2021 roku do naszej szkoły zostało przyniesione przez harcerzy Betlejemskie Światełko Pokoju. Bardzo cieszymy się, że nasi absolwenci angażują się w takie działania.
Skąd wzięła się ta idea???
Na stronie Betlejemskie Światło Pokoju możemy przeczytać:
„W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat.
Sam moment odpalania Światła w Betlejem jest wyjątkowy. Dla tej idei ludzie potrafią na chwilę się zatrzymać, powstrzymać złość i gniew. W ponad 30-letniej historii Betlejemskiego Światła Pokoju, w zmieniających się warunkach politycznych, nigdy nie zdarzyło się by Światło nie wyruszyło z Betlejem w swoją drogę. To czyni ze Światła znak pokoju, poświadczenie wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami.”