Aktualności

          • Zajęcia z przedszkolakami

          • W tym tygodniu odbyły się zajęcia informatyczno- matematyczne, śmiało można powiedzieć, że rosną nam przyszli architekci i projektanci - zobaczmy wizję domów oczami dziecka.

            Każde dziecko wie, że podczas pracy przy komputerze trzeba zrobić chwilkę przerwy - ruch jest wskazany. (E. Kotecka)

          • Nowe pracownie językowe

          •  

            Nasza szkoła wzbogaciła się o dwie nowoczesne pracownie językowe, które są niezastąpionym rozwiązaniem wspomagającym naukę języków obcych. Dzięki nowoczesnej technologii, nauczyciel koncentruje uwagę uczniów, zmusza do skupienia i ćwiczeń. Nauka w nowoczesnym laboratorium językowym umożliwia swobodny, głośny trening wymowy poprzez dialogi, udoskonalające mowę i przełamujące naturalny opór do rozmów w obcym języku. Zastosowanie nowoczesnych urządzeń to efekt zachęty dla uczniów - efektowne zajęcia będą szybciej zapamiętane. Z pracownią językową skuteczność przyswajania nowej wiedzy zwiększa się nawet o kilkadziesiąt procent w stosunku do tradycyjnego nauczania! - R. Kedzierski

            Nowa galeria Nowe pracownie językowe została dodana do albumu fotograficznego

            A.M.

          • Zajęcia z przedszkolakami - 21.02.2023

          • Dziś odbyły się pierwsze zajęcia z przedszkolakami, podczas których dzieciaki wykonywały pracę plastyczną. Przyszli uczniowie byli zaangażowani w czasie lekcji, w zajęciach towarzyszyły im uczennice z kl. 8a.

            Dzieci poznały pracownię przyrodniczo- biologiczną. Odbyły wędrówkę przez własne ciało świetnie się bawiąc. A później spacerkiem przez łąki poznając owady.

          • Gala Talentów

          • W niedzielę 19 lutego w kinie Syrena miała miejsce Gala Talentów zorganizowana przez Burmistrza Wielunia, która miała na celu docenienie uczniów z najwyższymi wynikami w nauce oraz tych, którzy osiągnęli wysokie miejsca w konkursach na szczeblu wojewódzkim. Wśród docenionych znaleźli się zarówno obecni uczniowie oraz absolwenci naszej szkoły. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów,

            Źródło zdjęć: wielun.naszemiasto.pl

            Nowa galeria Gala Talentów została dodana do albumu fotograficznego

            A.M.

          • Spotkanie z paniami z Banku PKO BP

          • 16 lutego gościliśmy w naszej szkole Panie z banku PKO BP, z którym współpracujemy w ramach projektu dotyczącego oszczędzania. Panie przeprowadziły lekcje na temat bezpiecznego oszczędzania i pomnażania swoich pieniędzy. Uczniowie byli zaciekawieni niezwykła lekcją matematyki. Dziękujemy!

            Nowa galeria Spotkanie z paniami z Banku PKO BP została dodana do albumu fotograficznego

            A.M.

          • Wyjazd do Bełchatowa

          • W czwartek 16 lutego uczniowie kibicowali siatkarzom SKRY Bełchatów, którzy w tym czasie rozegrali mecz rewanżowy z czeskim zespołem VK CEZ Karlovarsko. Zespół siatkarzy z Bełchatowa wygrał ten mecz 3:0, oprócz dobrej zabawy towarzyszyły nam niesamowite sportowe emocje. Drużynie siatkarzy Bełchatowa życzymy kolejnych sukcesów.

            Nowa galeria Wyjazd do Bełchatowa została dodana do albumu fotograficznego

            A.M.

          • Choinka

          • 16 lutego w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Na parkiecie pojawiły się różne postacie z bajek oraz filmów. Wszyscy bawili się w rytmie ulubionych piosenek. Zabawę taneczną prowadzili uczniowie klas starszych, którzy świetnie sprawdzili się w tej roli. Z racji tego, że dzisiaj tłusty czwartek, nie mogło zabraknąć pysznych pączków. Był to dzień pełen słodkości, radości i emocji.

             

            Nowa galeria Choinka została dodana do albumu fotograficznego

            A.M.

          • Turniej Pokoleń - Dofinansowanie

          • Szanowni Rodzice!

             

            Przewodniczący Komisji ds. Dofinansowania Rehabilitacji Uczniów oraz Absolwentów z Niepełnosprawnościami przypomina, że wnioski  o dofinansowanie rehabilitacji  można pobrać w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Śląskich

            w Wieluniu.  Dokumenty należy dostarczyć  do 28 lutego 2023r.  

             

            Powróćmy jeszcze wspomnieniami do turnieju:


          • Osobowość Roku 2022

          • Miło nam poinformować, że Pan Dyrektor naszej szkoły został nominowany do Osobowości Roku 2022 w kategorii polityka, samorządność i społecznośc lokalna. Gratulujemy wyróżnienia!

          • Wyniki konkursu dla klas I-III. Najciekawsza ozdoba choinkowa.

          •  

             

            ​​​​​​​

            ​​​​​​​

             

            W kategorii klas pierwszych nagrodzeni zostali;

            1. Maja Sobieracka kl.Ia

            2. Maja Grzesiak kl.Ib

            3. Kornelia Kołodziej kl.Ic

            W kategorii klas drugich nagrodzeni zostali;

            1.Antoni Mączniański IIa

            2.Franciszek Lesiak IIb

            3.Emilia Węgierska IIc

            W kategorii klas trzecich nagrodzeni zostali;

            1.Estera Majchrowska IIIa

            2.Lena Birlet IIIb

            3.Natasza Antosz IIIc

            Wyróżnienia otrzymali:

            Sofia i Faina Kravchenko kl.Ia

            Weronika Myszor kl. Ib

            Hania Fertała kl. IIb

            Sonia Lesiak kl. II b

            Nikola Asner kl. IIIc

            Pozostali uczestnicy otrzymają słodkie upominki.

            Dziękujemy wszystkim za pomysłowo wykonane prace. Jury w składzie: p.Wioletta Dobroć p.Inga Sztyglic p.Agnieszka Bryja     

            (Fot. J.G)

          • Warsztaty 2a

          • W świąteczny nastrój klasę IIa wprowadziły dzisiaj warsztaty bożonarodzeniowe przygotowane przez Panie Weronikę Begier i Kamilę Pawlak, podczas których dzieci przygotowały piękne stroiki oraz wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek w towarzystwie ucznia z klasy 8d przygrywającego na gitarze - Szymona Łuczki.

            Nowa galeria Warsztaty 2a została dodana do albumu fotograficznego

            A.M.

          • Wieluńska Stajenka 2022

          • Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy, 

            Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory..."

             

            15 grudnia 2022 r. odbyła się X Wieluńska Stajenka - Kolęda na ten rok..., podczas której występowali artyści związani z naszą szkołą: uczniowie, rodzice, nauczyciele, pani wizytator, absolwenci i strażacy z OSP w Dąbrowie. Był to wieczór niezwykle refleksyjny, wprowadzający nas w świąteczny czas związany ze świętami Bożego Narodzenia. Bardzo dziękujemy zaproszonym gościom za przybycie, Gminie Wieluń za pomoc w zorganizowaniu tego przedsięwzięcia, pani Elżbiecie Kalińskiej - dyrektorowi Wieluńskiego Domu Kultury za udostępnienie sali, a artystom za niezwykłe głosy i refleksyjny wieczór.   

            Organizatorzy 

             

            Nowa galeria Wieluńska Stajenka 2022 została dodana do albumu fotograficznego

            A.M.