60-LECIE SZKOŁY

Stajenka

Takie były początki . . .

Na naszym ,,podwórku’’ pod nazwą Szkoła Podstawowa nr 5 w Wieluniu powstało w ostatnim dwudziestoleciu kilka dużych projektów muzycznych. I teraz właśnie kilka słów o jednym z nich . . .

Wspólnie z koleżanką Aleksandrą Mielczarek- nauczycielką religii, w naszej szkole stworzyliśmy w styczniu 2011 r. projekt muzyczny pod nazwą ,,Wieluńska Stajenka 2011’’. Była to forma konkursu kolęd dla uczniów szkół z naszej gminy. Konkurs odbył się pod patronatem ówczesnego Burmistrza Wielunia- Janusza Antczaka  i cieszył się dużym powodzeniem.

Kolejne odsłony projektu to jednak nie konkurs, a wspólne kolędowanie uczniów naszej szkoły wraz z rodzicami i zaproszonymi do wspólnego śpiewania gości. Byli wśród nich - włodarze miasta, powiatu, nasi emerytowani i czynni pedagodzy, wieluńskie media, zaprzyjaźnione organizacje, stowarzyszenia, zespoły młodzieżowe działające w wieluńskich placówkach. Wszystkich naprawdę trudno zliczyć. . .

,,Kolędowanie bez Granic’’, ,,Pociąg do Betlejem’’, ,,Od serca do ucha’’ – to tylko niektóre z tytułów naszych kolejnych odsłon ,,Wieluńskiej Stajenki’’.

W tym, 2022 roku   odbyć się miała X – jubileuszowa edycja kolędowania. Niestety, kolejna fala covid-19 pokrzyżowała nam plany, a obostrzenia nie pozwoliły na wspólne śpiewanie i muzykowanie w dużym gronie. Pozostało nam poczekać i przypomnieć to, co wydarzyło się w latach wcześniejszych.

Chcemy zachować cykliczność kolędowania w naszej szkole i gminie. ,,Wieluńska Stajenka’’ staje się powoli tradycją, która pisze się teraz dzięki wszystkim, którzy nas wspierają. Jeszcze raz - dziękujemy za to serdecznie i zapraszamy do obejrzenia wspomnieniowej fotorelacji.

Piotr Sitarski