PRZECZYTAJ, POLECAM!

,,Książka - nierozdzielny towarzysz,

przyjaciel bez interesu,

domownik bez naprzykrzania"

Ta strona powstała, żeby ułatwić Wam szukanie ciekawych książek i zachecić do sięgnięcia po nie. Sami również możecie dodać recenzję książki, którą przeczytaliście i chcielibyście polecić swoim koleżankom i kolegom. Przynieście recenzję do biblioteki szkolnej, a zostanie ona umieszczona na stronie.

Brandom Mull- ,,BAŚNIOBÓR"

Polecam "Baśniobór" z serii książek Brandoma Mulla o tej samej nazwie. Akcja toczy się wokół dwójki rodzeństwa Kendy i Setha, którzy na wakacje wyjeżdżają do dziadków, piją magiczne mleko, dzięki któremu widzą różne magiczne stwory i walczą z potworami.

Serdecznie zapraszam Was do przeczytania tej książki.

Paulina, klasa V1

Michael Bond- seria książek o Paddingtonie

Na stacji Paddington w Londynie pojawia się zagubiony niedźwiadek. Przypadkowo wpada na państwa Brown, którzy zabierają go do siebie. Miś szybko zostaje nowym członkiem rodziny, a jego pomysły sprawiają, że nikt nie będzie się nudzić. Książka o tym niezwykłym misiu jest napisana przez Michaela Bonda.

Paulina, klasa V1

Roald Dahl "BFG - Bardzo Fajny Gigant"

Książka rozpoczyna się sceną jak z horroru. Mała dziewczynka nie może spać i w nocy dostrzega na ulicy wysoką postać okrytą czarnym płaszczem. Wielkolud porywa Sophie i zabiera ze sobą do krainy olbrzymów. Tak zaczynają się przygody dwojga przyjaciół. Nie będziemy zdradzać za dużo szczegółów, ale główni bohaterowie są w różnych miejscach i przeżywają niezwykłe przygody.

Amelia B. i Szymon T. z kl.V1