Pani Grażyna Porzezińska- Sztyglic zorganizowała I Gminną Spartakiadę Sportową dla klas I-III. W spartakiadzie brali udział uczniowie klas I-III. Każda szkoła typowała drużyny złożone z 9 osób. Dla małych sportowców zostały przygotowana różnorodne dyscypliny sportowe. Dzieci rzucały do celu, biegały z piłką, ścigały się między przeszkodami. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Wieluniu przyjechali pod opieką pani Haliny Marciniak. Uczniowie ze Szkoły z Masłowic pod opieką pani Arlety Mroczkowskiej, ze Szkoły Podstawowej w Niedzielsku pod opieką pani Anny Pokorskiej, a naszymi reprezentantami opiekowała się pani Iwona Grzelak. W czasie przerwy uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek.
I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Niedzielska
II miejsce Szkoła Podstawowa nr 4 w Wieluniu
III miejsce Szkoła Podstawowa nr 5 w Wieluniu
Szkoła Podstawowa z Masłowic otrzymała nagrodę pocieszenia.
Nagrody rzeczowe ufundował Burmistrz Miasta Wielunia. Puchary i dyplomy Radio Ziemi Wieluńskiej, które było współorganizatorem olimpiady. Owoce i pączki na poczęstunek dla dzieci Ufundowali państwo Strzałowie z piekarni przy ulicy.
Bardzo dziękujemy fundatorom nagród, współorganizatorom, a także opiekunom dzieci i wspaniałym, małym sportowcom.
(J.G.)