Strona główna

    • Aktualności

          • Lekcja przedsiębiorczości w kl. 2b

            Uczniowie klasy 2b podczas zajęć rozmawiali o przedsiębiorczości, oszczędzaniu oraz podstawach ekonomii. Poznawali znaczenie rozsądnego gospodarowania pieniędzmi i planowania wydatków. Następnie wykonali prace plastyczne przedstawiające żyrafkę Lokatkę, utrwalając w ten sposób zdobytą wiedzę w kreatywny i angażujący sposób.

          • Zakończenie roku uczczone przez kl.5c

            W ramach zakończenia roku szkolnego klasa 5c z wychowawczynią miło spędziła czas w parku botanicznym na terenie Lasku Miejskiego. Zabawy klasowe i obcowanie z piękną przyrodą tego miejsca zostały uwiecznione na zdjęciach. Spotkanie zakończyło się biesiadą i rozmowami

            o nadchodzących wakacjach w pobliskiej pizzerii Amfiteatr.

          • ANATOMIK 2026

            Konkurs wiedzy z anatomii i fizjologii człowieka ANATOMIK został w tym roku po raz pierwszy zorganizowany w naszej szkole i był przeznaczony dla klas siódmych. Zainteresowanie było duże. W dniu 15 czerwca z zadaniami

            z zakresu biologii klasy siódmej zmierzyło się 14 osób z klasy 7b i 7c oraz jedna osoba z klasy 6a. Najlepszym znawcą dziedziny okazała się Lena Apanasiewicz z kl.7b i tym samym uzyskała tytuł Anatomika 2026.

          • „Błękitno-zielony Wieluń – moja odpowiedź na zmiany klimatu”

            Cieszymy się ogromnie z sukcesu naszych utalentowanych uczennic z klasy 2a Liliany Betki i Laury Sosnowskiej, które zdobyły II miejsce w konkursie plastycznym „Błękitno-zielony Wieluń – moja odpowiedź na zmiany klimatu”. Konkurs został zorganizowany w ramach działań związanych z opracowaniem Miejskiego Planu Adaptacji do zmian klimatu dla Miasta Wielunia.

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Godziny dzwonków

      Wtorek 23.06.2026
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
      • Rekrutacja

      • Najważniejsze informacje dotyczące rekrutacji dla klas I.

      • Standardy Ochrony Małoletnich

      • Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,
        Przypominamy, że w naszej szkole obowiązują Standardy Ochrony Małoletnich, których celem jest zapewnienie wszystkim dzieciom bezpiecznego, przyjaznego i wspierającego środowiska do nauki oraz rozwoju.

        Standardy określają m.in.:
        ✅ zasady bezpiecznych i pełnych szacunku relacji między uczniami a pracownikami szkoły,
        ✅ działania zapobiegające przemocy, wykluczeniu i cyberprzemocy,
        ✅ procedury reagowania w sytuacjach zagrożenia dobra dziecka,
        ✅ sposoby zgłaszania niepokojących sytuacji,
        ✅ obowiązki pracowników w zakresie ochrony dzieci.

        Bezpieczeństwo i dobro naszych uczniów są dla nas najwyższym priorytetem. Wszyscy pracownicy szkoły znają i stosują obowiązujące zasady.
        Zachęcamy Rodziców do rozmów z dziećmi na temat bezpieczeństwa oraz do ponownego zapoznania się z pełną treścią Standardów (dostępną na stronie internetowej szkoły oraz w sekretariacie).
        W razie pytań lub potrzeby wsparcia prosimy o kontakt z wychowawcą, pedagogiem, psychologiem lub dyrekcją szkoły.

        Pełna treść Standardów dostępna jest na stronie internetowej szkoły pod linkiem:

        https://sp5wielun.edupage.org/a/dla-rodzicow?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQ2JnN1YnBhZ2U9OCZza2dkeWVhcj0yMDI1

        Dokument można również znaleźć w zakładce „Dla rodziców” oraz w sekretariacie szkoły.

        🤝 Wspólnie dbajmy o bezpieczną i życzliwą szkołę.