60-LECIE SZKOŁY

60-lecie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wieluniu

W tym roku szkoła będzie przeżywać – jubileusz 60-lecia. Mamy nadzieję, że ten doniosły czas pozwoli nam przenieść się w świat wspomnień, które jak „światła i barwy – podświetlają i retuszują nasze życie”. Każdy zakątek szkolnych korytarzy i sal lekcyjnych przemawia dzisiaj językiem magii, łączy bowiem przeszłość z teraźniejszością. "A czas płynie…"- jak pisał Czesław Miłosz w liryku o przemijaniu:

"płynie jak wody wielka rzeka,

milionami kropli,

co spłynęły łzą spod oka.

Smutku i radości łzy

pienią się i kłębią,
lecz w górze niebo
błękitem marzeń lśni".

Rok 2022 będzie okazją do wspomnień, do spotkań osób związanych z naszą szkołą, wreszcie do podziękowań przyjaciołom szkoły za wsparcie udzielone nam w trakcie działań prowadzących do osiągnięcia wyznaczonych celów edukacyjnych i wychowawczych. J. W. Goethe powiedział: "Żyjemy naprawdę tylko wtedy, kiedy się cieszymy ludzką życzliwością". Przewidziane są: cykliczne spotkania z absolwentami, różnorodne konkursy dla uczniów, "Wieluńska Stajenka", koncert, w którym wystąpią również emerytowani nauczyciele i akademia podsumowująca obchody 60-lecia szkoły, która odbędzie się we wrześniu 2022 roku.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Rada Rodziców i Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Śląskich w Wieluniu zwrócili się z uprzejmą prośbą do sponsorów - przyjaciół szkoły o dofinansowanie wydania okolicznościowego kalendarza w związku z 60-leciem powstania naszej szkoły oraz dofinansowanie uroczystości "Wieluńska Stajenka 2022", która była zaplanowana na  13 stycznia 2022 roku. Niestety, ze względu na nauczanie zdalne uczniów (do 10 stycznia) nie odbyła się w tym terminie. Obecnie sytuacja pandemiczna jest trudna, dlatego postanowiliśmy przenieść uroczystość na grudzień 2022 roku. X "Wieluńska Stajenka" odbędzie się w tak ważnym dla naszej społeczności - roku jubileuszowym.

"Wdzięczność jest najpiękniejszym kwiatem, który wyrasta z duszy". "Bądźmy wdzięczni wobec ludzi, którzy czynią nas szczęśliwymi. Oni są uroczymi ogrodnikami, dzięki którym nasze dusze rozkwitają" - jak pisali H. W. Beecher i M. Proust.

Spotkała nas z Państwa strony niezwykła hojność, dzięki której mogliśmy zakupić stroje dla dzieci, materiały dekoracyjne (poniżej zamieszczamy pełny wykaz).

Kiedy wzięliśmy do ręki pachnący jeszcze farbą drukarską okolicznościowy kalendarz, wydany w związku z 60 - leciem powstania szkoły, przekonaliśmy się po raz kolejny, że na przyjaciół naszej szkoły zawsze możemy liczyć.

Niech te kolejne kartki z kalendarza zwiastują tylko pomyślne i szczęśliwe dni, których tak bardzo w dzisiejszych czasach potrzebujemy.

Składamy na Państwa ręce szczere wyrazy wdzięczności za wielkie serce i okazaną życzliwość.

Zakupione towary:

1. stroje ludowe:
  1. białe bluzki - 23 sztuk
  2. spódniczki - 20 sztuk
  3. białe fartuszki - 20 sztuk
  4. chusty - 20 sztuk
  5. wianki - 20 sztuk
  6. czerwone korale - 20 sztuk
  7. opaski do włosów - 20 sztuk
  8. kamizelki dla chłopców - 20 sztuk
  9. muszki do koszul - 20 sztuk
  1. Stroje współczesne:
  1. czarne body na długi rękaw - 28 sztuk
  2. spódniczki disco -24 sztuki
  3. materiał czerwony na spódnice dla dziewcząt - 40m
  1. Materiały dekoracyjne na uroczystość 60-lecia szkoły
  2. Latarenki - na dekorację.

Mariola Szczepańska